Haber

Nilüfer Müzik Festivali İptal Edildi: Sosyal Medyadan Tepkiler Artıyor

Bursa’da her yıl düzenlenen ve gençlerin coşkuyla katıldığı Nilüfer Müzik Festivali’nin iptal edildiği açıklandı. Nilüfer Belediyesi’nin resmi Twitter hesaplarında ‘Nilüfer Müzik Festivali’ kapsamında kamp ve alkol yasağı getirildi. Bu nedenle 7. Nilüfer Müzik Festivali’ni iptal etme kararı aldık.’ açıklamayı paylaştı. Birbiri ardına iptal edilen şenliklerin ardından tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Özellikle son iki yıldır yurdun çeşitli illerinde her gün düzenlenen şenliklerin yasaklanıp iptal edildiği haberleri gündemde.

Bu yıl içerisinde çok sayıda festival, çok sayıda sanatçının konseri ve benzeri kültür-sanat etkinlikleri yasaklandı ve iptal edildi. Bunun üzerine etkinlik sosyal medyada olay oldu ve gündem oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Sinop’ta düzenlenen Kuzey Fest’in de yasaklanarak iptal edildiği duyurulmuştu.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, 3-6 Ağustos tarihleri ​​arasında düzenlenmesi ve 24 sanatçının katılacağı 4. Kuzey Fest’in iptalini ‘Kuzey Fest etkinliğinin düzenlenmesini uygun bulmadık’ açıklamasıyla duyurdu. ‘.

Bunun üzerine 1-2-3 Eylül tarihleri ​​arasında 7.’si gerçekleştirilecek olan Nilüfer Müzik Festivali büyük bir sabırsızlıkla beklenmeye başlandı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde her yıl düzenlenen ve bu yıl 7.’si gerçekleşecek olan Nilüfer Müzik Festivali için herkes büyük bir heyecan içindeydi.

Ancak bugün Nilüfer Belediyesi, kamp ve alkol yasağı nedeniyle Nilüfer Müzik Festivali’ni iptal etme kararı aldığı yönünde bir açıklama yaptı.

Bu yıl 1-2-3 Eylül tarihlerinde düzenlemeye hazırlandığımız, Nilüfer halkının ve geyik severlerin merakla beklediği Nilüfer Müzik Festivali’ne kamp ve alkol yasağı geldi. Bu nedenle 7. Nilüfer Müzik Festivali’ni iptal etme kararı aldık. Bu engellere karşı gerekli yasal süreçleri başlatacağız. Satılan biletler iade edilecektir.’

Geçen yıl bire bir karar alındı ​​ve kamp yasağı kaldırılırken alkol yasağı devam etti.

??

??

??

??

??

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu